W 2016 roku Zarząd Towarzystwa Miłośników Tuchowa za szczególne osiągnięcia postanowił wyróżnić:
AKTUALIZACJA, 21.05.2016 r.
1. Drużynę w składzie: Jakub Golonka, Radosław Kruczek, Lena Mróz, Kinga Wołkowicz ze Szkoły Podstawowej w Łowczowie za udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w szachach.
2. Lenę Mróz ze Szkoły Podstawowej w Łowczowie za osiągnięcia sportowe w szachach, w tym udział w Mistrzostwach Polski.
3. Angelikę Słowik ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie za osiągnięcia w pianistyce; udział i zajęcie pierwszych miejsc w konkursach ogólnopolskich we Wrocławiu, Trzcianie, Sierpcu oraz międzynarodowych w Belgradzie, Sanoku i Nałęczowie.
4. Julię Grzenię ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie za osiągnięcia w pianistyce, w tym zdobycie wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów, a także za osiągnięcia literackie, w tym I miejsce w XII Małopolskim Konkursie Literackim oraz I miejsce w X Małopolskim Konkursie Literackim „Na tatrzańskim szlaku” i wyróżnienie w XI edycji tegoż konkursu, której praca została zamieszczona w publikacji „Dziesięć lat na tatrzańskim szlaku”.
5. Oliwię Podrazę ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie za osiągnięcia w pianistyce: udział i zdobycie nagród w konkursach międzynarodowych w Sanoku i Nałęczowie.
6. Karolinę Starzyk ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie za osiągnięcia w pianistyce; udział i zdobycie nagród w konkursach: ogólnopolskim w Jaśle oraz międzynarodowym w Nałęczowie.
7. Borysa Komisarza ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie za osiągnięcia w pianistyce; udział i zdobycie nagród w konkursach: ogólnopolskim w Jaśle oraz międzynarodowym w Sanoku.
8. Artura Cicha ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie za osiągnięcia w pianistyce; udział i zdobycie nagród w konkursach międzynarodowych w Sanoku i Nałęczowie.
9. Dominika Zająca ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie za osiągnięcia w pianistyce; udział i zdobycie nagród w konkursie międzynarodowym w Sanoku.
10. Zespół Rytmiczny ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie za udział i zdobycie Grand Prix w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rytmicznych w Dobczycach.
11. Zuzannę Piątek z Domu Kultury w Tuchowie za zdobycie wyróżnienia na etapie wojewódzkim 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – Turniej Poezji Śpiewanej.

Wyróżnienia zostaną wręczone w trakcie „Majówki dla Matki” około godz. 18:00, prosimy o przybycie osób wyżej wymienionych.

Zarząd TMT