W piątek 28 kwietnia 2017 r. Towarzystwo Miłośników Tuchowa oraz Muzeum Miejskie w Tuchowie zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Anety Mudyny pt. „Ka”.

Podczas wernisażu odbędzie się również gawęda Tomasza Wantucha o rodzinie Rozwadowskich herbu Trąby.

Zapraszamy 28 kwietnia 2017 r. o godz. 17:00 do Muzeum Miejskiego w Tuchowie (ul. Chopina 10).

Aneta Mudyna – pochodzi z Tuchowa, ale mieszka w Krakowie. Członek zwyczajny Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Artysta fotografik Rzeczypospolitej Polskiej.
Członek Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej „Art. Fokus 13”. Absolwentka licznych kursów/warsztatów fotografii oraz plenerów prowadzonych przez najlepszych w swojej dziedzinie.
Współpracuje z Fundacją Europejskie Centrum Ziemi, której celem jest propagowanie wiedzy o stanie przyrody na Ziemi i organizacja elementów proekologicznych.
Wystawy indywidualne: Kraków, Myślenice, Mostki k. Kielc, Offida (Włochy), Tuchów.
Wystawy zbiorowe m.in.: Paryż, Praga, Berlin, Londyn, Drohobycz, Janów, Katowice, Warszawa, Kraków, Taurogi (Litwa), Wenecja, Offida (Włochy), Reggio di Calabria, Nowy Jork, Chicago.
Publikacje: Arbores Vitae – Ostatnia taka puszcza – Gazeta Wyborcza 2011 r.
Zdobywczyni licznych nagród i wyróżnień. Członek Myślenickiej Grypy Fotograficznej – mgFoto. Organizatorka i uczestniczka plenerów fotograficznych.

Tomasz Wantuch – rodowity tuchowianin. Wielbiciel, znawca i popularyzator zwłaszcza lokalnej historii. Współtwórca tuchowskiego muzeum i kolekcjoner. Aktywnie działa na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków i figur. Za jego staraniem kaplica rodu Rozwadowskich została wpisana do rejestru zabytków. Inicjator i współorganizator sadzenia w Tuchowie Dębu Katyńskiego poświęconego pułkownikowi Janowi Władysławowi Rozwadowskiemu. Autor kilkuset artykułów historycznych publikowanych między innymi w „Tuchowskich Wieściach”, „Roczniku Tarnowskim”, „Przeglądzie Rudnickim” oraz „Kurierze Tuchowskim”. Wraz z Biblioteką Publiczną w Tuchowie współtworzył Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej. Od kilku lat regularnie współpracuje z Radiem Kraków, dla którego udziela wywiadów. Organizator i twórca wystaw tematycznych oraz ekspozycji muzealnych – inicjator wielu przedsięwzięć kulturalnych w swoim mieście. Od 2011 roku jest przewodniczącym Zarządu Towarzystwa Miłośników Tuchowa. W roku 2013 w uznaniu za swoją działalność został nagrodzony przez kapitułę nagrody – statuetką „Melaniusz”.