Już kolejny raz w audycji Radia Kraków – Pejzaże regionalne, wyemitowano nagrania o historii i współczesności naszego miasta i regionu. Tylko w ostatnim czasie, wywiadów udzielili: dr Jan Gładysz, Łukasz Giemza i Tomasz Wantuch, który kilkakrotnie wypowiadał się w audycji redaktora Jana Stępnia o historii miasta Tuchowa.

Obecnie dzięki nowoczesnym formom przekazu internetowego, audycje te docierają nie tylko do całej Małopolski, ale nawet w najdalsze zakątki Europy i świata. To niewątpliwie najlepsza z form promocji naszego miasta i ludzi, którzy tworzą lokalną rzeczywistość, poprzez swoją działalność i pasje jakimi żyją, najczęściej dla dobra społeczności lokalnej.

Równie cenną promocją miasta i regionu jest lokalne czasopismo „Tuchowskie Wieści” – wydawane od 23 lat, co jest ewenementem w naszym regionie, tym bardziej, że wszyscy autorzy tekstów piszą całkowicie za darmo. Wydawcą tej lokalnej gazety jest Towarzystwo Miłośników Tuchowa. Niemal każdy numer „Wieści” zawiera: teksty historyczne, wieści kulturalne, wiersze, fotokronikę, informacje z życia Towarzystwa Miłośników Tuchowa, komunikaty Rady Miejskiej no i oczywiście coś z wora prowokatora.

Przypominamy, iż niedawno ukazał się najnowszy, rekordowo objętościowy numer Tuchowskich Wieści, który jest jeszcze dostępny na terenie miasta. W numerze m. in.: Bohaterom Powstania Styczniowego w 150 rocznicę zrywu, Melaniusze 2012, Pielgrzymka pszczelarzy, 130 lat OSP w Tuchowie, Tuchowskie skrzydła 1918-1945, Z życia TMT oraz wiele kolorowych fotografii. To także niezwykła forma promocji miasta i jego mieszkańców, poprzez upowszechnianie wiedzy i informacji lokalnych, tym bardziej, że do Redakcji docierają sygnały i listy od Czytelników z dalekiego Nowego Jorku, Denver czy Florydy. Gorąco zachęcamy do zakupu najnowszego wydania „Tuchowskich Wieści”.

Za Zarząd
Towarzystwa Miłośników Tuchowa
Tomasz Wantuch

Skomentuj