Melaniusz 2014

10 lutego 2014 | Towarzystwo

Już po raz ósmy zostały przyznane „Tuchowskie Oskary” czyli honorowe wyróżnienia za zasługi dla rozwoju miasta i gminy Tuchów – statuetką „Melaniusz”. Tą zaszczytną nagrodą honorowani są ludzie, którzy zasłużyli się dla naszego miasta i gminy w sposób szczególny, poprzez swoją postawę życiową, często bezinteresowną społeczną działalność oraz swoje osiągnięcia w różnych dziedzinach, które także rozsławiają miasto Tuchów.
W dniu 22 stycznia br. podczas spotkania noworocznego w Domu Kultury w Tuchowie, zostały uroczyście wręczone przez władze miasta Tuchowa, statuetki „Melaniusz”, które w tym roku decyzją Kapituły otrzymały cztery osoby:

ks. prałat Stanisław Augustyn
… za ponad czterdziestoletnią pracę duszpasterską i czynny udział w życiu społeczności Siedlisk.Zofia Kałużna
… za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności Dąbrówki Tuchowskiej.Adam Drogoś
… za dbałość o unowocześnianie kierowanej przez siebie szkoły, organizację dokształcania młodzieży i dorosłych, współpracę z lokalnymi instytucjami i organizacjami, udzielanie pomocy ludziom, ze szczególnym uwzględnieniem powodzian.

Tomasz Wantuch
… za publikacje o historii Tuchowa, szczególnie rodu Rozwadowskich, bezinteresowną działalność na rzecz ratowania zabytków materialnych, promowanie Tuchowa na antenie Radia Kraków oraz działalność na rzecz lokalnego środowiska

Miło jest nam poinformować, że wśród tegorocznych laureatów nagrodzonych statuetką „Melaniusz” znajduje się także Przewodniczący Zarządu Towarzystwa Miłośników Tuchowa – Pan Tomasz Wantuch, który od trzech lat pełni funkcję przewodniczącego naszego Towarzystwa, zaś w działalność na terenie ziemi tuchowskiej, angażuje się całkowicie społecznie już od ponad 10 lat. Towarzystwo Miłośników Tuchowa składa serdeczne gratulacje WSZYSTKIM LAUREATOM nagrodzonym w tegorocznej edycji statuetki „Melaniusz”.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację z uroczystości wręczenia wyróżnienia.

Zarząd TMT