Miło nam poinformować, że Towarzystwo Miłośników Tuchowa oraz Tuchowskie Wieści stały się patronem medialnym konkursu literackiego pt. „Wykup słowo”. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie: wykupslowo.wordpress.com

O projekcie „Wykup słowo”:
Eksperymentalny projekt literacki „Wykup słowo” powstał po to, by promować początkujących autorów oraz zaangażować czytelników w proces powstawania tekstu literackiego. Efektem projektu jest (i zawsze będzie) antologia opowiadań. Projekt zaplanowano jako wydarzenie cykliczne (raz na dwa lata) i przewidziano jego kolejne edycje. Projekt skierowany jest do czytelników w każdym wieku.
Udział czytelników w projekcie polega na wybraniu przez nich słów, imion, fraz, które autorzy wplotą w swoje teksty. Czytelnicy płacą za użycie wskazanych przez siebie słów, imion i fraz poprzez wsparcie projektu na portalu PolakPotrafi.pl.

Pierwszą edycję projektu zorganizowano we wrześniu 2014 r. W projekcie wzięło udział dziesięć autorek z Polski i z zagranicy. W wyniku projektu powstała antologia opowiadań, pt. „Autostop(y). Dziesięć opowiadań o wolności”.
W drugiej edycji projektu udział weźmie osiemnaście osób (opcjonalnie dziewiętnaście). Ponownie planowana jest sprzedaż słów, imion i fraz na stronie PolakPotrafi.pl, natomiast wpłaty od wspierających zostaną przeznaczone na cel charytatywny (trwają ustalenia na jaki konkretnie). Antologia zostanie wydana nakładem wydawnictwa Czwarta Strona.
W celu wyłonienia ostatniego autora drugiej edycji „Wykup słowo” zorganizowano konkurs na opowiadanie inspirowane hasłem „Nikomu się nie śniło”.