Pracowite wakacje

29 września 2012 | Towarzystwo

Pomimo ogłoszenia przez Zarząd TMT przerwy wakacyjnej, czas wypoczynku był dla nas dość aktywny. Na początku odezwał się do nas pan redaktor Jan Stępień z Radia Kraków, który wkrótce przyjechał do Tuchowa i nagrał kilka wywiadów z osobami z Zarządu TMT oraz Wiktorem Chrzanowskim dyrektorem Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju. Aktualnie na stronie www.radiokrakow.pl w audycji „Pejzaż regionalny” można odsłuchać wywiady, których udzielili panowie: Józef Kozioł, Wiktor Chrzanowski i Tomasz Wantuch. W późniejszym terminie ukażą się jeszcze wywiady z redaktorem naczelnym Tuchowskich Wieści – Grzegorzem Stanisławczykiem i dyrektorem Domu Kultury – Januszem Kowalskim.
Nieco później odwiedził nas pan dr Andrzej Prinke z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, który poszukiwał u nas śladów profesora Kostrzewskiego, przebywającego w okolicach Tuchowa i w Burzynie – Elsowie podczas okupacji. Panowie Józef Kozioł, Grzegorz Stanisławczyk i Tomasz Wantuch udzielili pomocy w zorganizowaniu tego pobytu i poszukiwaniu śladów na ziemi tuchowskiej profesora Józefa Kostrzewskiego – wybitnego archeologa.
W pierwszej połowie września, Tuchów odwiedziła też pani Anna Stachoń, kolejna osoba z rodziny Rozwadowskich i Theodorowiczów – dawnych właścicieli Tuchowa. Cały program zwiedzania miejsc związanych z historią rodu Rozwadowskich i ich pobytu w Tuchowie, zorganizował Tomasz Wantuch – prezes Towarzystwa Miłośników Tuchowa, który osobiście oprowadzał panią Stachoń po naszym mieście, pokazując ślady z przeszłości rodu Rozwadowskich.

Za Zarząd

Prezes TMT
Tomasz Wantuch