W dniu 26 kwietnia przy pięknej i słonecznej pogodzie, Towarzystwo Miłośników Tuchowa, zorganizowało kolejną już uroczystość sadzenia Dębu Pamięci, tym razem dla związanego z Tuchowem – pułkownika Jana Władysława Rozwadowskiego. Wcześniejsze dęby zostały posadzone także w kwietniu 2008 roku dla gen. Stanisława Orlewicza i tuchowianina – Zygmunta Piotrowskiego.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. proboszcza Alfonsa Górowskiego. Następnie młodzież tuchowska zaprezentowała w kościele widowisko Katyń, poświęcone pomordowanym oficerom. Potem kondukt przy dźwiękach Orkiestry Dętej z Siedlisk, przeszedł na skwer przy ulicy Daszyńskiego, gdzie odbywały się dalsze uroczystości. Tam przewodniczący Zarządu TMT uroczyście powitał przybyłych Gości z rodziny Rozwadowskich i władze miasta. Następnie głos zabrał wnuk bohaterskiego pułkownika – pan Piotr Rozwadowski, który wspominał dokonania i związki z Tuchowem, swojego przodka. Punktem kulminacyjnym uroczystości było posadzenie Dębu Pamięci, które dokonało się przy udziale rodziny pułkownika Rozwadowskiego. Potem uczestnicy tej patriotycznej uroczystości i zebrani mieszkańcy mogli dokonać wpisu do księgi pamiątkowej. Na zakończenie odśpiewano pieśń Boże coś Polskę…

Więcej na ten temat będzie można przeczytać w najnowszym wydaniu Tuchowskich Wieści, które wkrótce się ukażą w sprzedaży. Jednocześnie Zarząd Towarzystwa składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tych uroczystości.

Zarząd TMT