Ukazała się kolejna ciekawa publikacja, związana także z Tuchowem i okolicą. Jest to pięknie wydany album pt. „Dwory Małopolski w fotografii archiwalnej” – autorstwa Marzanny Raińskiej, która od dawna zajmuje się tematyką dworów naszego województwa.

Dzięki temu, iż autorka nawiązała kontakt z Tomaszem Wantuchem, po publikacji jego artykułu w „Tuchowskich Wieściach” o dworze w Bistuszowej na Kozłowie i późniejszych artykułach o pałacu Rozwadowskich – w albumie zaprezentowano również siedziby szlacheckie z naszej okolicy. Wydawnictwo to ukazuje wiele dworów Małopolski w fotografiach archiwalnych z XIX i XX wieku, opatrzonych ciekawym tekstem. Sam album to potężna księga historii dworów szlacheckich naszych ziem, przedstawionych na 450 stronach. Opowieść o nieistniejącym już świecie szlacheckiego dworu polskiego, rozpoczyna się od dworu na Kozłowie w Bistuszowej.

Album jest dostępny w sprzedaży i można go nabyć za pośrednictwem internetu. Niewątpliwie jest to niezwykła pozycja, godna polecenia dla miłośników historii i architektury dworu polskiego.

Zarząd TMT