Dnia 26 listopada br. Redakcja Tuchowskich Wieści świętowała jubileusz ćwierćwiecza naszego lokalnego czasopisma w gronie zaproszonych Gości oraz całego zespołu redakcyjnego. Obchody poprzedzone były uroczystą mszą św. w Bazylice Mniejszej NNMP w Tuchowie, odprawionej za redaktorów i autorów tekstów oraz tych, którzy już odeszli, a byli kiedyś związani z redakcją naszego czasopisma. Po mszy odbyła się skromna, jubileuszowa uroczystość w restauracji Agawa, gdzie redakcja Tuchowskich Wieści i Towarzystwo Miłośników Tuchowa zaprosili Gości. Na rozpoczęcie jubileuszowej imprezy wszyscy odśpiewali sto lat, po czym zaznaczyłem wyraźnie, iż ćwierćwiecze „Wieści” należy traktować jedynie jako przyczynek do obchodów 50-lecia, na które zapraszamy już wkrótce… W czasie spotkania w miłej i sympatycznej atmosferze przypomniano jakie były początki czasopisma, którego I numer, ukazał się 2 listopada 1990 roku, dokładnie w 650 rocznicę lokacji miasta Tuchowa. Potem były wspomnienia i odczytano także listy gratulacyjne do redakcji Tuchowskich Wieści, a na końcu i ja zostałem poproszony o przekazanie życzeń i gratulacji od osób z tuchowskiej gałęzi rodu Rozwadowskich i Theodorowiczów:
Serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 25-lecia Tuchowskich Wieści – życzenia dalszego upowszechniania tradycji, historii i kultury miasta Tuchowa na łamach tego lokalnego czasopisma oraz co najmniej kolejnych 150 numerów „Wieści”!

Na zakończenie tej krótkiej, jubileuszowej refleksji, dodam od siebie jako przewodniczący Zarządu Towarzystwa Miłośników Tuchowa, które jest wydawcą „Tuchowskich Wieściach”, oraz osoba pisząca od blisko 10 lat i zasiadająca w zespole redakcyjnym naszego czasopisma: Serdeczne podziękowania dla całej rodziny Państwa Stanisławczyków za przygotowanie jubileuszu 25-lecia oraz za niezwykłą oprawę muzyczną, towarzyszącą nam w czasie uroczystego spotkania, zaś dla Pana Grzegorza Stanisławczyka Redaktora Naczelnego Tuchowskich Wieści – szczególne podziękowania oraz życzenia dalszych sukcesów i ogromnej wytrwałości na kolejne 25 lat!

Przewodniczący Zarządu
Towarzystwa Miłośników Tuchowa
Tomasz Wantuch

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.