Drodzy mieszkańcy i czytelnicy „Tuchowskich Wieści”. Oddajemy w państwa ręce nowy 150 numer naszego czasopisma, którego wydawcą jest Towarzystwo Miłośników Tuchowa. Niedługo wkroczymy w 27 rok ukazywania się naszego lokalnego wydawnictwa, a 150 numer „Tuchowskich Wieści” to nasz mały jubileusz, więc szczególnie zachęcamy do zakupu tak obszernego wydania.

Na 56 stronach można przeczytać wiele ciekawych artykułów, w tym m. in.: „Wieści kulturalne kalendarium”; „Melaniusze 2016”; jubileuszowy XX Małopolski Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego; „Most im. Mariana Stylińskiego w Tuchowie”; poezja księdza Jana Twardowskiego po raz piaty”; „Dni kultury w tuchowskim liceum”; „Koncert Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego”; „Jasełka franciszkańskie”; „Problematyka tolerancji i projektu Erasmus +”; Międzynarodowa wymiana młodzieżowa w Hiszpanii”; „Firma godna zaufania”; „60 lat później…”; „Czy była wezwaniem, czy raczej wyzwaniem?”; „Patriotyczny Tuchów”; „Historia zapisana w kamieniu cz. 2”; „Zapomniany żołnierz września”; „Echa tamtych lat”; „Z tuchowskiego TG „Sokół” z lat 1897-1927”; „Stowarzyszenie „Nadzieja”; „Gość specjalny na wystawie”; „650 lat Ormian w Polsce”; „TMT zaprasza na wystawę”; „TVP Kraków o starym cmentarzu”; „To już 25 lat TMT”; „90 lat Radia Kraków”; Sukcesy tuchowskich zespołów w będzińskim finale MFKiP”; „Góralska nuta na Śląsk poleciała – hej!”.

W tym numerze także kolorowa wkładka i fotokronika oraz wiersze, sport szkolny i „Gdzie jest leśniczy?” w rubryce „Z wora prowokatora”. Zaznaczam, że wszystkie archiwalne numery „Wieści” dostępne są w internecie na naszej stronie: www.tmt.tuchow.pl pod logiem gazety. Serdecznie zachęcamy do zakupu „Tuchowskich Wieści”!

Przewodniczący Zarządu
Towarzystwa Miłośników Tuchowa
Tomasz Wantuch